• اهل بیت کلید مشکل ها

اهل بیت کلید مشکل ها

  • 30,000تومان


بـرخـی از پدران بویژه بی سوادان می خواهند که دخترانشان مانند((رابعه العدویه )) ویا پسرانشان مانند (( احمد البدوی )) باشند, از این روی قبل از اذان فجر آنان را بیدار می کنند وبه خاطر نماز به زحـمـت ومـشقت می اندازند وصبح وشب مراقب حالشان هستند وسر هر کوچک وبزرگی , آنان را درمنگنه قرار داده وسخت حسابرسی می نمایند.
گـاهـی بـه خاطر یک فراموشی یا اشتباهی آنان را می زنند وآنقدرفشار بر آنها می آورند که خسته مـی شوند واز دین متنفر می گردند درحالی که هنوز مکلف نشده اند وبه حد بلوغ نرسیده اند من نـمـی گـویم جز چیزی را که خود دیده ام چه بسا کودکانی از خویشانم را دیدم که تحت فشار نماز می خواندند.
وهـنـگـامی که نفوذ پدر ومادر کاسته می شد واز سیطره خانواده خارج می شدند, نمازرا بکلی رها می نمودند.
چـنـدیـن بـار تلاش کردم برخی از پدران را (از خویشاوندانم ) قانع کنم که به خاطر نماز خواندن بچه هارا نزنند وآنهارا به زور وادار به نمازخواندن نکنند بلکه باید با محبت ومهربانی با آنها برخورد کنند تا نمازدر نظرشان دوست داشتنی شود نه کابوس .
ولی هر بار, با این سخن بر خورد می کردم که می گفتند پیامبرفرموده ((پس از هفت سالگی یا ده سالگی (با اختلاف روایات )بچه هایتان را به خاطر نماز بزنید)).
بـدیـنـسـان جـوانـان مسلمانان هر چند پیروی از مبشرین مسیحیت ننمودند, نمازرا ضایع کردند ودینشان را رها کردند بگذریم ازتلویزیون وبازیهایی که انسان را از ذکر خدا باز می دارد.

حل مشکل در مکتب اهل بیت
هـر کـه مـکـتـب اهـل بـیت را در پرورش اسلامی دنبال کند, راه حلهایی می یابد که خداوند برای بـنـدگانش تشریع کرده تا دین را برای آنان آسان سازد واحکام را در دسترس کوچک وبزرگ قرار دهد.
خداوند می فرماید ((وخداوند بر شما مشقتی در دین قرار نداده است ))
((خداوند آسانی را برای شما می خواهد نه زحمت وشدت ))
((خدا هر کس را به اندازه توانش تکلیف می کند))

مشخصات کتاب
مولف سید محمد تیجانی سماوی تونسی
زبان کتاب فارسی
مترجم سید محمدجواد مهری
ناشر کتاب بنیاد معارف اسلامی
وزن(گرم) 433
شابک 964-6289-8-6
نوع جلد جلد نرم
قطع رقعی
شمارگان 5000
تعداد صفحات 411
سال نشر 1389

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

محصولات مرتبط

برچسب ها: خرید اینترنتی کتاب اهل بیت کلید مشکل ها, خرید پستی کتاب اهل بیت کلید مشکل ها, انتشارات بنیاد معارف اسلام, سفارش کتاب کتاب اهل بیت کلید مشکل ها, کتاب اهل بیت کلید مشکل ها, قیمت کتاب اهل بیت کلید مشکل ها, کتاب در مورد اهل بیت, اهل بیت, خریدکتاب اهل بیت کلید مشکل ها